Dlaczego mężczyźni tracą pragnienie uprawiania seksu zawsze, gdy pragną tego kobiety?

Nie potrzebują seksu bez miłości, nie potrzebują seksu na żądanie, wydaje się, że wcale nie potrzebują seksu. Trudno w to uwierzyć, ale mit, że wszystkich mężczyzn bez wyjątku wyróżnia zwiększona seksualność, wydaje się być przeszłością. Czy mężczyźni nie są już zainteresowani byciem maszynami do seksu? Coraz częściej narzekają na problemy z libido. Oni sami i ich żony lub partnerki mogą myśleć, że jest to kwestia fizjologii lub wieku, ale w rzeczywistości tak nie jest. Przyczyny fizyczne są głównymi powodami bardzo rzadko, nie więcej niż 7–10% przypadków. Wszystkie inne trudności mają charakter psychologiczny. Wydaje się, że jest wiele czynników, które powodują, że mężczyźni kochają się rzadziej i z mniejszym entuzjazmem.

Siła kobiety może doprowadzić do utraty pragnienia seksu u mężczyzny

Mężczyźni komunikują się z kobietami od najmłodszych lat: matka, babcia czy starsza siostra kształtują charakter chłopca, często robiąc to na własny obraz i podobieństwo. W ten sposób kładą stereotypy dotyczące specyficznie kobiecego zachowania, a jeśli jednocześnie dziecko nie widzi, jak zachowuje się w życiu mężczyzna, w jego charakterze pojawiają się cechy kobiece. Jest to szczególnie widoczne, gdy inni zachęcają chłopca do posłuszeństwa i uległości i pielęgnują je. Kiedy to dziecko, które przyswoiło sobie kobiece maniery swojej matki, stanie się mężczyzną, będzie czułe i słodkie, ale będzie mu trudno zachowywać się jak mężczyzna zarówno w życiu, jak i w łóżku?-A jego partnerka będzie cierpieć z powodu tego, że mieszka z mężczyzną, który jest kobietą na poziomie psychologicznym.

Ale nawet, jeśli mężczyzna, jako całość ma męskie zachowanie, kobieta jest w stanie je stłumić. Mężczyzna, który nie wykazuje pożądania seksualnego, niekoniecznie spędza czas ze swoją kochanką być może przyczyną jego oziębłości jest sytuacja w rodzinie. Kobieta, dla której stosunki seksualne nie są szczególnie istotne, może nieświadomie pozbyć się pociągu u swojego partnera. Na przykład, odgadując lub słysząc, że chce się kochać, podejmuje prace domowe, czekając, aż zaśnie. Lub wręcz przeciwnie, stawia warunki: wymaga na przykład sześciu orgazmów w ciągu nocy. Mężczyzna boi się nienasycenia, nie mówiąc już o tym, że wszelkie warunki w łóżku mówią o nieszczerości związku.

Mężczyźni nie mogą otwarcie i uczciwie przyznać się, że są wyczerpani to byłby zbyt duży cios dla ich wspaniałego, a jednocześnie tak wrażliwego „ja”. A potem po prostu wolą unikać stosunków seksualnych, uciekać to ta sama odruchowa reakcja obrony psychologicznej, jak przykrycie się kocem i bezruchu. Kobieta powinna złapać ślad naprawdę skrajnej formy wewnętrznego wyczerpania mężczyzny i nie czuć się urażoną, ale starać się poczuć stan swojego partnera i uwierzyć mu.

Z wiekiem mężczyzna wie że, jest wybór?

W życiu każdego człowieka są różne okresy, a kiedy się one zastępują, zmieniają się nasze priorytety. Młodzi mężczyźni często nie myślą o niczym innym niż o seksie. A gdy stają się starsi wybierają: kochać się z żoną czy zasnąć wcześnie przed ciężkim dniem w pracy? Często drugie pożądanie obezwładnia, a seks jest odkładany na kolejną noc.

Większość dorosłych mężczyzn myśli o seksie kilka razy dziennie, ale nie zajmuje to już całkowicie ich myśli. Seks jest niewątpliwie ważnym obszarem koncentracji energii i zainteresowań, jednak z biegiem lat liczba takich obszarów rośnie. Z biegiem czasu dla wielu mężczyzn kwestie związane z zabawami seksualnymi schodzą na dalszy plan, ustępując miejsca na przykład hobby. Chociażby sport zabiera niektórym mężczyznom znacznie więcej czasu niż seks i zapewnia prawie taką samą ilość fizycznej przyjemności.

Współczesne życie dostarcza ludziom wielu różnorodnych przyjemności. Seks nadal zajmuje wysokie miejsce w ich hierarchii, ale ma też wielu konkurentów. Obecnie istnieje wiele możliwości zaspokojenia głodu przyjemności. Dla niektórych specyficzny sposób, w jaki osiąga upragniony cel, przestaje być tak ważny. W związku z tym seks szybko traci na wartości i traci atrakcyjność: sytość prowadzi do zmęczenia.

Wszędzie trzeba dobrze sobie radzić

Czy stały pobyt mężczyzny w pracy można uznać za jedną z form odmowy uprawiania seksu? Jeśli sytuacja się przeciąga, kobieta nie powinna być zła, ale zastanowić się, dlaczego jej mąż ukrywa się przed nią w pracy. Z reguły, jeśli istnieje pożądanie seksualne, mężczyźni znajdują siłę do miłości. Preferowanie pracy nad seksem może również wskazywać, że mężczyzna po prostu nie jest w stanie osiągnąć sukcesu we wszystkich obszarach naraz.  Może seks małżeński naprawdę stał się dla niego mechaniczny, a to jest dla niego nieprzyjemne. Ale być może zdaje sobie sprawę, że w łóżku nie potrafi udowodnić, że jest tak wspaniały jak w pracy, i po prostu boi się fiaska.

Od wczesnego dzieciństwa, przejmując zarówno najlepsze, jak i najgorsze cechy swoich matek, mężczyźni coraz bardziej przypominają kobiety. Uzyskali wolność bycia bardziej wrażliwymi i wykorzystali ją w stu procentach. Nie chcą już uprawiać seksu bez uczuć, cierpliwie znoszą odrzucenia, osiągają sukces we wszystkim i zaspokajają pragnienia swoich partnerek, zapominając o własnych. W końcu czasami boli ich głowa i chcą czułości, uczucia i zrozumienia. Jest to sprzeczne z stereotypowymi wyobrażeniami o kobiecości i męskości w ogóle, ale ma to swój plus: fakt, że mężczyźni i kobiety są do siebie coraz bardziej podobni, być może pozwoli im lepiej się zrozumieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *